Autoklawizowalny Beton Komórkowy

Beton komórkowy to lekki, porowaty materiał budowlany, składający się z piasku, wapna, wody oraz niewielkiego dodatku proszku aluminiowego. Od lat jest najpowszechniej stosowanym materiałem ściennym w Polsce.

Prefabrykacja

Prefabrykacja betonowa to produkty wykonywane fabrycznie które następnie, wraz z innymi elementami, stają się częścią większej struktury. Obejmuje ona szeroki zakres asortymentów produkowanych masowo, począwszy od małych bloczków a na wielkich elementach sprężonych skończywszy.

Wydarzenia

Dzień Młodego Inżyniera na ZUT w Szczecinie

W dniu 22 kwietnia 2021 roku, w ramach współpracy z Builderem, na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbędzie się Dzień Młodego Inżyniera.

W ramach programu przedstawiciele SPB przedstwią zagadnienia dotyczące autoklawizowanego betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej. Prezes Krzysztof Janczura zaprezentuje Prefabrykację betonową w budownictwie mieszkaniowym, natomiast Pan Tomasz Rybarczyk omówi Autoklawizowany beton komórkowy jako wszechstronny materiał do budowy ścian.

 

 

Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej - seminarium na Wydziale Inżynierii Politechniki Warszawskiej

W ramach współpracy Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz miesięcznika „Builder", w dniu 12 kwietnia 2021 roku na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, odbył się kolejny wykład branżowy poświęcony ABK i prefabrykacji betonowej. Pan Robert Janiak - Przedstawiciel H+H Polska przedstawił zagadnienia dotyczące autoklawizowanego betonu komórkowego, natomiast Pan Maciej Putowski z firmy Pekabex zaprezentował prefabrykację betonową.

W spotkaniu uczestniczyło ok 60 osób.

 

Rozstrzygnięcie Quizu 9 "Dwa oblicza jedna pryszłość betonu kommórkowego i prefabrykacji betonowej"

Dziękujemy za liczne zgłoszenia w dziewiątym quizie w ramach cyklu EdukacjazBranżą pod hasłem DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ.

Poniżej prezentujemy prawidłowe odpowiedzi.

Czy domieszki napowietrzające zabezpieczają beton przed korozja mrozową?
 
 

 

Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej - seminarium na Politechnice Opolskiej

W ramach współpracy Stowarzyszenia Producentów Betonów oraz miesięcznika „Builder", 7 kwietnia 2021 roku na Politechnice Opolskiej, odbył się kolejny wykład poświęcony ABK i prefabrykacji betonowej.

Problematykę betonu komórkowego przedstawił Pan Robert Janiak - przedstawiciel H+H Polska, natomiast prefabrykację betonową zaprezentował Pan Łukasz Kwiatkowski z firmy Betard.

W spotkaniu uczestniczyło ok 40 osób.

Rozstrzygnięcie quizu SPB

15 marca rozstrzygnięty został quiz Stowarzyszenia Producentów Betonów organizowany w ramach cyklu Edukacja z Branżą BUILDER pod hasłem DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ.

Dziękujemy za liczne zgłoszenia. Ze zwycięzcami redakcja BUILDER skontaktuje się w wiadomości prywatnej w celu ustalenia sposobu przekazania nagród. Gratulacje!

Poniżej prezentujemy prawidłowe odpowiedzi.

Dzień Młodego Inżyniera na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 17 marca 2021 roku, w ramach współpracy z Builderem, na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej odbył się Dzień Młodego Inżyniera.

W ramach programu przedstawiciele SPB przedstwili zagadnienia dotyczące autoklawizowanego betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej. W spotkaniu uczestniczyło 190 osób.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA IMIENNY CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UDZIAŁ W DMI