Autoklawizowalny Beton Komórkowy

Beton komórkowy to lekki, porowaty materiał budowlany, składający się z piasku, wapna, wody oraz niewielkiego dodatku proszku aluminiowego. Od lat jest najpowszechniej stosowanym materiałem ściennym w Polsce.

Prefabrykacja

Prefabrykacja betonowa to produkty wykonywane fabrycznie które następnie, wraz z innymi elementami, stają się częścią większej struktury. Obejmuje ona szeroki zakres asortymentów produkowanych masowo, począwszy od małych bloczków a na wielkich elementach sprężonych skończywszy.

Wydarzenia

Posiedzenie Komitetu Wykonawczego EAACA

W dniach 18 - 19 czerwca 2019 roku Polska była gospodarzem spotkania Komitetu Wykonawczego EAACA. W Hotelu Polonia Palace grupa 15 osób spotkała się na uroczystej kolacji, a następnego dnia uczestniczyła w obradach. 

Zgromadzenie Sekcji Betonów

W dniach 13 - 14 czerwca 2019 roku w Toruniu odbyło się Zgromadzenie Sekcji Betonów. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili wybrane pomieszczenia Centrum Kulturalno - Kongresowego Jordanki oraz wysłuchali szczegółowych informacji dotyczących budowy obiektu.

Zgromadzenie Sekcji ABK

W dniu 6 czerwca 2019 roku odbyło się Zgromadzenie Sekcji ABK. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej części członkowie Sekcji ABK omówili aktualny stan przygotowań do VI Konferencji "SPB 2019", aplikację konferencyjną MK Konferencja, propozycję obsługi medialnej Builder oraz zagadnienie związane z karbonatyzacja ABK. 

Seminarium na Politechnice Krakowskiej

W roku akademickim 2018/2019 Stowarzyszenie Producentów Betonów kontynuuje współpracę z wydziałami budownictwa wyższych uczelnii technicznych, dotyczącą m.in. organizacji seminariów popularyzujących prefabrykację betonową i beton komórkowy. Dwudzieste dziewiąte  spotkanie z tegho cyklu odbyło się 24 października 2018 roku na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Zgromadzenie obydwu Sekcji SPB NOSPR Katowice

W dniach 1 - 2 października 2018 roku w Katowicach odbyło się Zgromadzenie obydwu Sekcji SPB,połączone ze zwiedzaniem NOSPR.

Obrady podzielone były na dwie części. W pierwszej Sekcja Betonów wysłuchała informacji o działalności SPB w okresie od ostatniego posiedzenia, przyjęła plan prac i budżet Sekcji na 2019 rok, oraz zapoznała się z informacją dotyczącą aprobat technicznych. 

Stowarzyszenie partnerem konkursu na opracowanie systemu prefabrykowanej zabudowy mieszkaniowej.

  • Rosnące ceny mieszkań w Polsce to efekt m.in. oparcia procesu budowlanego o przestarzałe technologie, braku wystarczającej liczby pracowników i niestabilnych cen materiałów budowlanych.
  • Celem programu Mieszkanie Plus jest obniżenie kosztu produkcji mieszkań na rynku.
    Stąd potrzeba radykalnego zwiększenia udziału nowoczesnej prefabrykacji, która pozwoli na wzrost efektywności realizowanych inwestycji mieszkaniowych.
  • W ramach programu Mieszkanie Plus ruszył konkurs na opracowanie systemu prefabrykowanej zabudowy mieszkaniowej. Wypracowanie nowoczesnych, powtarzalnych rozwiązań techno­logicznych pozwoli całemu rynkowi zwiększyć skalę realizowanych inwestycji i obniżyć ich koszty.