ABK i Prefabrykacja

AUTOKLAWIZOWANY BETON KOMÓRKOWY

CO TO JEST BETON KOMÓRKOWY?

Beton komórkowy to lekki, porowaty materiał budowlany, składający się z piasku, wapna, wody oraz niewielkiego dodatku proszku aluminiowego. Od lat jest najpowszechniej stosowanym materiałem ściennym w Polsce.

Zalety ABK

1. EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Dzięki porowatej strukturze ABK uzyskuje się wysoką sprawność cieplną budynku, co oznacza, że budynki te są ciepłe w zimie i chłodne w lecie. Ograniczenie ogrzewania i chłodzenia zmniejsza emisję dwutlenku węgla i wpływa na zmniejszenie tempa zmian klimatycznych.

2. ODPORNOŚĆ OGNIOWA
ABK zapewnia najwyższą ochronę przed pożarem i spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Ze względu na swój skład klasyfikowany jest jako niepalny materiał budowlany.

3. EEFEKTYWNOŚĆ BUDOWANIA
ABK zapewnia wysoką efektywność wykorzystania surowców - z 1 m3 surowców produkuje się od 3,3 do 5 m3 betonu komórkowego. Niski ciężar bloczków z betonu komórkowego umożliwia efektywny i ograniczający emisję Co2 transport, a ich wymiary pozwalają na szybkie budowanie.

4. ŁATWOŚĆ W OBRÓBCE I BUDOWIE
Dokładne wymiary bloczków z ABK pozwalają na łatwe wznoszenie ścian, a tworzywo z którego jest wykonany pozwala na łatwą obróbkę i możliwość kształtowania obiektu.

5. EKOLOGIA I ŚRODOWISKO 
Beton komórkowy nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Można go ponownie używać w procesie produkcji i całkowicie poddaje się recyclingowi.  

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu dotyczącego produkcji, właściwoci i budowania z ABK:

https://youtu.be/TvMVS8lNAKY 

https://youtu.be/m_oxQhv9-2Q

https://youtu.be/9C_04MsN-A0

 

PREFABRYKACJA BETONOWA

CO TO JEST PREFABRYKACJA BETONOWA?

Prefabrykacja betonowa to produkty wykonywane fabrycznie które następnie, wraz z innymi elementami, stają się częścią większej struktury. Obejmuje ona szeroki zakres asortymentów produkowanych masowo, począwszy od małych bloczków a na wielkich elementach sprężonych skończywszy.

Zalety Prefabrykacji Betonowej:

1. BEZPIECZEŃSTWO
Konstrukcje z prefabrykatów betonowych są trwałe i stabilne. Każdy wie, że beton się nie pali! Wytrzymuje uderzenia, wybuchy i katastrofy naturalne, takie jak trzęsienia ziemi, tornada i powodzie.

2. KOMFORT
Prefabrykaty betonowe mają swoiste właściwości bezwładności cieplnej, co pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury zarówno w zimnych jak i gorących regionach. Przebywanie w budynkach zapewnia optymalny komfort.

3. RÓŻNORODNOŚĆ
Prefabrykaty betonowe mogą być wytwarzane w dowolnych kształtach, co daje szerokie możliwość architektom i konstruktorom nadawania różnorodnych form architektonicznych.

4. TRWAŁOŚĆ
Elementy betonowe charakteryzuje wysoka trwałość, o czym świadczą starożytne formy betonu spotykane w budowlach chińskich i egipskich. 

5. EKOLOGIA
Prefabrykowane elementy betonowe wykonane z naturalnych, lokalnie, szeroko dostępnych surowców minimalizują wpływ cyklu życia na środowisko. Mogą być w całości ponownie wykorzystane lub poddane recyklingowi.

6. SZYBKOŚĆ BUDOWANIA
Budowanie z prefabrykatów betonowych pozwala na uniezależnienie się od warunków klimatycznych, a tym samym skrócenie procesu budowy.