Konferencja "Mieszkanie Plus"

 14 grudnia br. na stadionie PGE Narodowy odbyła się konferencja nt. „Mieszkania Plus – dziś i jutro” z udziałem przedstawicieli samorządów oraz przedstawicieli – uczestników procesu budowlanego.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Minister Andrzej Adamczyk, Minister Elżbieta Rafalska oraz inni przedstawiciele urzędów centralnych.

Prezentację dotyczącą dotychczasowej realizacji programu „Mieszkanie Plus” przedstawił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Pełnomocnik Rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości – Tomasz Żuchowski, z którą można się zapoznać na stronie internetowej:  http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1798201-p_1.htm

W trakcie spotkania zostały podpisane listy intencyjne pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości, a lokalnymi samorządami, dotyczące planowanych realizacji inwestycji mieszkaniowych w najbliższym czasie.

Na zakończenie spotkania odbył się panel dyskusyjny z udziałem Ministra T. Żuchowskiego oraz przedstawicieli: Związku Firm Developerskich, Miasta Łomży, Miasta i Gminy Zakliczyn, TBS, Sejmowej Komisji Infrastruktury, Izby Architektów RP.

Do udziału w panelu dyskusyjnym poproszony został również Prezes Stowarzyszenia Producentów Betonów – Pan Ryszard Zając, który zabierając głos w dyskusji przedstawił możliwości przemysłu prefabrykacji betonowej i ABK w realizacji programu „Mieszkanie Plus”. Podkreślił, że obydwa przemysły dysponują odpowiednim potencjałem  pozwalającym na dostarczenie wyrobów o nowoczesnych rozwiązaniach i wysokich parametrach technicznych. Zaproponował przekazywanie szerszych informacji na temat programu „Mieszkanie Plus”, które umożliwiłyby lokalnym producentom dołączenie do tego programu. Zaproponował również nawiązanie bliższej współpracy w tym zakresie pomiędzy Stowarzyszeniem, a Związkiem Firm Developerskich oraz Izbą Architektów RP.