Seminarium na Politechnice Białostockiej

Seminarium na Politechnice Białostockiej

W dniu 30 listopada 2016 r. odbyło się kolejne seminarium dla studentów zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie. Seminarium odbyło się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Podobnie jak poprzednie seminaria również i to miało na celu popularyzację wiedzy o przemyśle prefabrykacji betonowej oraz autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce i Europie.

W pierwszej części seminarium, po otwarciu i powitaniu uczestników przez dr inż. Małgorzatę Lelusz – Prodziekan ds. Studentów i Dydaktyki oraz  Jerzego Michalaka - Członka Rady Stowarzyszenia Producentów Betonów, Dyrektor Józef Kostrzewski przedstawił informację dotyczącą historii przemysłu prefabrykacji betonowej i ABK w Polsce, działalności SPB i współpracy z organizacjami europejskimi. Następnie przedstawiciel firmy Pekabex – Damian Dudeńko zaprezentował „Współczesne konstrukcje z elementów prefabrykowanych”, a Tomasz Rybarczyk z firmy Solbet przedstawił „Autoklawizowany beton komórkowy w świetle zrównoważonego rozwoju”. Na zakończenie pierwszej części seminarium Tomasz Krawiecki z Chryso Polska przedstawił referat nt. „Nowoczesne domieszki chemiczne - pokonywanie barier w aspekcie produkcji prefabrykatów betonowych”.

W drugiej części seminarium, która poświęcona była prezentacji firm przedstawiciele: Prefbet Śniadowo, Gralbet, Astra dokonali prezentacji swoich przedsiębiorstw. Na zakończenie zaprezentowany został film Fabet Kielce przedstawiający realizację parkingów wielopoziomowych z prefabrykacji betonowej.

W sąsiedztwie auli przygotowana była wystawa, na której eksponowano bannery, plansze, itp. Na stoiskach wyłożone były zeszyty promujące prefabrykację betonową i beton komórkowy, publikacje, materiały reklamowe i ulotki poszczególnych przedsiębiorstw. W seminarium uczestniczyło około 120 osób.

Galeria